Hyrje në CSS


  Çfarë është HTML?  


  • CSS do të thotë Cascading Style Sheets
  • CSS përshkruan se si elementët HTML duhet të shfaqen në ekran, letër, ose në media të tjera
CSS përdoret për të përcaktuar stilet për faqet tuaja të internetit, duke përfshirë dizajnin, paraqitjen dhe variacionet në ekran për pajisje të ndryshme dhe madhësi të ekranit.   Shembull  
[ <!DOCTYPE html>

   <html>
    <head>

    <style>

    p {

    color: blue;
    text-align: center;


    } 


    </style>

   </head>
    <body>

    <p>Përshendetje!</p>

    <p>Këto paragrafë janë me CSS ngjyrë blu..</p>    </body>
    </html> 
 ]

  Preview  

Përshendetje!
Këto paragrafë janë me CSS ngjyrë blu..
---

Edito Postimin
Eklips.al ne youtube

 HTML CSS JAVA Preview
Name

ARDUINO ALBANIA,4,BloggerWidget,5,BloggerWidgetMarket,5,CSS,1,event,2,html,5,Laboratori.al,4,Meso,5,Nabble,1,Shkarko,1,slider,6,theme,2,Tutoriale,5,Widget,5,WidgetWordpress,1,WordpressPlugin,1,
ltr
item
Laboratori.al: Hyrje në CSS
Hyrje në CSS
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi7ujWPA4QB9JLF2OPcsLWCvzuKCj3A3ybogFnEyBD8BfnvQRK9u3fcyxUDJmFrH6A-Ph3dS-_LsLiyYJW5-uNA2vyCa_uFONRKy6-Hpiy7Xeh_gOfJjyeCzLRB_L1JN0571jR5alffw64F/s1600/css.png
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi7ujWPA4QB9JLF2OPcsLWCvzuKCj3A3ybogFnEyBD8BfnvQRK9u3fcyxUDJmFrH6A-Ph3dS-_LsLiyYJW5-uNA2vyCa_uFONRKy6-Hpiy7Xeh_gOfJjyeCzLRB_L1JN0571jR5alffw64F/s72-c/css.png
Laboratori.al
https://www.laboratori.al/2019/05/hyrje-ne-css.html
https://www.laboratori.al/
https://www.laboratori.al/
https://www.laboratori.al/2019/05/hyrje-ne-css.html
true
3215913151839365638
UTF-8
Loaded All Posts Nuk u gjend as një rezultat VIEW ALL Lexo më shum Reply Cancel reply Delete Nga Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE KËRKO ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kliko këtu për të kopjuar të gjith kodin Select All Code Kodi u kopjua Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy