Redaktues HTML


Shkruani HTML duke përdorur Notepad ose TextEdit


Faqet e internetit mund të krijohen dhe modifikohen duke përdorur redaktorët profesionalë të HTML.

Megjithatë, për të mësuar HTML, ne rekomandojmë një redaktues të thjeshtë teksti si Notepad (PC) ose TextEdit (Mac).

Ndiqni katër hapat më poshtë për të krijuar faqen tuaj të parë të internetit me Notepad ose TextEdit.


Hapi 1


Hapni Notepad (PC) ose TextEdit (Mac)

Hapi 2: Shkruani një kod HTML

ose kopjoni Shëmbullin Notepad.

 <!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<title>Titulli i faqes</title>
</head>
<body>

<h1>Ky është një titull në faqe</h1>
<p>Ky është një paragraf.</p>

</body>
</html>
  ]
Hapi 3: Ruajeni faqen HTML

Ruani skedarin në kompjuterin tuaj. Zgjidhni File> Save as si në menunë Notepad.

Emëroni skedarin "index.htm" dhe vendosni kodimin në UTF-8 (që është kodimi i preferuar për skedarët HTML).Hapi 4: Hapni dhe Shiko faqen HTML në Shfletuesin Tuaj
Name

event,2,html,5,Meso,3,price_50$,1,Shkarko,1,slider,3,theme,2,
ltr
item
Laboratori.al: Redaktues HTML
Redaktues HTML
https://3.bp.blogspot.com/-ZEWpPos4Qm0/WYVl0VuY0oI/AAAAAAAACcU/-dCgKmQGlhkj6JlXU6semPhKqH9CSQNmQCPcBGAYYCw/s1600/html.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-ZEWpPos4Qm0/WYVl0VuY0oI/AAAAAAAACcU/-dCgKmQGlhkj6JlXU6semPhKqH9CSQNmQCPcBGAYYCw/s72-c/html.jpg
Laboratori.al
http://www.laboratori.al/2017/10/redaktues-html.html
http://www.laboratori.al/
http://www.laboratori.al/
http://www.laboratori.al/2017/10/redaktues-html.html
true
3215913151839365638
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy