Elementet HTML


Elemente HTML


Një element HTML zakonisht përbëhet nga një etiketë fillestare dhe një mbyllëse , me përmbajtjen e futur midis:

< emri i etiketës > Përmbajtja shkon këtu ... < / emri i etiketës  >
HTML element është çdo gjë nga etiketa e fillimit në etiketën e fundit :

< p > Paragrafi im i parë. < / p >
Elementet HTML të mbivendosur

Elementet HTML mund të mbivendosen (elementet mund të përmbajnë elemente).
Të gjitha dokumentet HTML përbëhen nga elementë HTML të mbivendosur.
Ky shembull përmban katër elementë HTML të shënuara me jeshile :


[ <!DOCTYPE html>
<html>
<body>

<h1> Ky është një titull në faqe </h1>
<p> Ky është një paragraf. </p>

</body>
</html>]


Elementi <html> përcakton tërë dokumentin .
Ajo ka një etiketë fillestare <html> dhe një etiketë përfundimi </ html>.
Elementi i Përmbajtjes është një tjetër element HTML (<body> element


Elementi <body> përcakton trupin e dokumentit .
Ajo ka një etiketë fillestare <body> dhe një etiketë përfundimi </ body>.
Elementi Përmbajtja ka dy elemente të tjera HTML (<h1> dhe <p>).


Name

event,2,html,5,Meso,3,price_50$,1,Shkarko,1,slider,3,theme,2,
ltr
item
Laboratori.al: Elementet HTML
Elementet HTML
https://3.bp.blogspot.com/-ZEWpPos4Qm0/WYVl0VuY0oI/AAAAAAAACcU/-dCgKmQGlhkj6JlXU6semPhKqH9CSQNmQCPcBGAYYCw/s640/html.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-ZEWpPos4Qm0/WYVl0VuY0oI/AAAAAAAACcU/-dCgKmQGlhkj6JlXU6semPhKqH9CSQNmQCPcBGAYYCw/s72-c/html.jpg
Laboratori.al
http://www.laboratori.al/2017/11/elementet-html.html
http://www.laboratori.al/
http://www.laboratori.al/
http://www.laboratori.al/2017/11/elementet-html.html
true
3215913151839365638
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy