Etiketat HTML

  Elemente HTML  


Një element HTML zakonisht përbëhet nga një etiketë fillestare dhe një mbyllëse , me përmbajtjen e futur midis:

< emri i etiketës > Përmbajtja shkon këtu ... < / emri i etiketës  >

HTML element është çdo gjë nga etiketa e fillimit në etiketën e fundit :

< p > Paragrafi im i parë. < / p >

  Elementet HTML të mbivendosur  

Elementet HTML mund të mbivendosen (elementet mund të përmbajnë elemente).
Të gjitha dokumentet HTML përbëhen nga elementë HTML të mbivendosur.
Ky  shembull  përmban katër elementë HTML të shënuara me jeshile :


[ <!DOCTYPE html>

<html>
<body>

<h1> Ky është një titull në faqe </h1>
<p> Ky është një paragraf. </p>

</body>]


Elementi <html> përcakton tërë dokumentin .
Ajo ka një etiketë fillestare <html> dhe një etiketë përfundimi </ html>.
Elementi i Përmbajtjes është një tjetër element HTML (<body> element


Elementi <body> përcakton trupin e dokumentit .

Ajo ka një etiketë fillestare <body> dhe një etiketë përfundimi </ body>.
Elementi Përmbajtja ka dy elemente të tjera HTML (<h1> dhe <p>).Edito Postimin
Eklips.al ne youtube

 HTML CSS JAVA Preview
Name

ARDUINO ALBANIA,4,BloggerWidget,5,BloggerWidgetMarket,5,CSS,1,event,2,html,5,Laboratori.al,4,Meso,5,Nabble,1,Shkarko,1,slider,6,theme,2,Tutoriale,5,Widget,5,WidgetWordpress,1,WordpressPlugin,1,
ltr
item
Laboratori.al: Etiketat HTML
Etiketat HTML
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjZZrc7tDRvdceovkHkqO4Mq1Asdj0tAlbx1SY0osK1xTpRmu75712b9mTRatBTfbFgnWIfI21pufjsDTJ0mjaXYq3uKlo9UtUP8_7b-r5GCrhYo8rPYlu8SbEgm-joLlij6gGVB3V6WMXd/s1600/html+4.png
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjZZrc7tDRvdceovkHkqO4Mq1Asdj0tAlbx1SY0osK1xTpRmu75712b9mTRatBTfbFgnWIfI21pufjsDTJ0mjaXYq3uKlo9UtUP8_7b-r5GCrhYo8rPYlu8SbEgm-joLlij6gGVB3V6WMXd/s72-c/html+4.png
Laboratori.al
https://www.laboratori.al/2017/11/elementet-html.html
https://www.laboratori.al/
https://www.laboratori.al/
https://www.laboratori.al/2017/11/elementet-html.html
true
3215913151839365638
UTF-8
Loaded All Posts Nuk u gjend as një rezultat VIEW ALL Lexo më shum Reply Cancel reply Delete Nga Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE KËRKO ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kliko këtu për të kopjuar të gjith kodin Select All Code Kodi u kopjua Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy