Shembuj Bazë HTML


Dokumentet HTML

Të gjitha dokumentet HTML duhet të fillojnë me një deklaratë të llojit të dokumentit: <! DOCTYPE html> .
Dokumenti HTML fillimisht fillon me <html> dhe mbaron me </ html> .
Pjesa e dukshme e dokumentit HTML është midis <body> dhe </ body> .Shëmbull

[
<html>
<head>
</head>
<body>

<h1>Ky është një titull në faqe</h1>
<p>Ky është një paragraf.</p>

</body>
</html> ]
Titujt e HTML

Titujt HTML janë përcaktuar me etiketat <h1> to <h6> .

<h1> përcakton titullin më të rëndësishëm. <h6> përcakton titullin më pak të rëndësishëm: Shëmbull
[ <h1>Ky është një titull në faqe 1</h1>
<h2>Ky është një titull në faqe 2</h2>
<h3>Ky është një titull në faqe 3</h3>
]
Paragrafët HTML

Paragrafët HTML përcaktohen me tagun <p> :Shëmbull

[ <p>Ky është një paragraf.</p>
<p>Ky është një paragraf tjetër.</p>]


Lidhjet (link) HTML

Lidhjet HTML përcaktohen me etiketën <a> :Shëmbull

[ <a href="https://www.laboratori.al">Kjo është një Lidhje (link)</a> ]Imazhe HTML

Imazhet HTML përcaktohen me tag <img> .

Skedari i burimit është (src), teksti alternativ është (alt), gjerësia dhe lartësia ofrohen si shtojca:


Shëmbull

[ <img src="Laboratori/imazh.jpg" alt="Laboratori.al" width="104" height="142">
 ]

Name

event,2,html,5,Meso,3,price_50$,1,Shkarko,1,slider,3,theme,2,
ltr
item
Laboratori.al: Shembuj Bazë HTML
Shembuj Bazë HTML
https://3.bp.blogspot.com/-ZEWpPos4Qm0/WYVl0VuY0oI/AAAAAAAACcU/-dCgKmQGlhkj6JlXU6semPhKqH9CSQNmQCPcBGAYYCw/s640/html.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-ZEWpPos4Qm0/WYVl0VuY0oI/AAAAAAAACcU/-dCgKmQGlhkj6JlXU6semPhKqH9CSQNmQCPcBGAYYCw/s72-c/html.jpg
Laboratori.al
http://www.laboratori.al/2017/11/shembuj-baze-html.html
http://www.laboratori.al/
http://www.laboratori.al/
http://www.laboratori.al/2017/11/shembuj-baze-html.html
true
3215913151839365638
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy